Головна » Статті » Мої статті

Як підготувати дітей до майбутніх навантажень (поради батькам майбутніх першокласників)

Як підготувати дітей до майбутніх навантажень

 (поради батькам майбутніх першокласників)

 

Шановні батьки!

 

         Результат успішного навчання Вашої дитини значною мірою залежить від її працездатності . Засвоєння навчального матеріалу відбувається тільки під час „робочого” тонусу, коли дитина може слухати, запам”ятовувати, обдумувати і відтворювати.

         Батькам слід пам”ятати, що серед причин, які обмежують успішність, одне із перших місць посідає загальна ослабленість здоров”я. Для дитини особливо важка ситуація, коли дорослі чекають від неї досягнень, а вона від перевтоми засвоїти все, що запропонували вчителі, не може. А нарікання на лінощі, покарання може призвести до негативних явищ, навіть відвернути дитину від школи.

         Необхідно берегти дітей від частих застудних захворювань, які стають причиною хронічного отруєння організму.

  Варто замислитися про режим дня, головне завдання якого – забезпечити високу працездатність нервової системи у години навчальних занять у школі і дома. Режим дня повинен складатися з навчальних занять у школі та вдома: відпочинку з достатнім перебуванням на свіжому повітрі, рухливих ігор або фізкультурних занять, регулярного повноцінного харчування, повноцінного достатнього за тривалістю сну.

         Першокласникам необхідно спати не менше 10-11 годин, учням 8 років і старше  - 9,5 годин на добу.

         Слід обов”язково подбати про перебування дитини на свіжому повітрі. Зниження рухової активності порушує процеси нормального розвитку, веде до зміни обміну речовин у той час, як під час руху відбувається активізація нервових клітин усіх ділянок кори головного мозку, підвищується обмін речовин.

         Важлива складова успіху у навчанні дітей – збалансоване калорійне харчування. Для його поліпшення рекомендується давати сири овочеві салати з рослинною олією, варений буряк, малосольні огірки, горох, боби, гарбуз, редиску і різні ягоди та плоди шипшини. Обов”язково треба привчати дітей мити овочі та ягоди і їсти митими руками.

         У зоні особливої уваги батьків повинно бути збереження слуху, зору, постави дитини: необхідно захищати вуха від переохолодження, оберігати їх від тривалого користування навушниками, які можуть спровокувати зниження слуху.

         Батькам слід суворо стежити за освітленням робочого місця дитини, воно повинно падати зліва і ззаду. Упорядкувати перегляд телевізора і роботу за комп”ютером, робити перерву у користуванні ними через кожні 15-20 хвилин.

         Дбаючи про правильну поставу своєї дитини, батьки повинні знати, що портфелі і сумки не бажані взагалі, так як їхнє носіння може привести до сколіозу. Найкращим варіантом є ранець, вага якого з підручниками не повинна перевищувати для учнів 1-2 класів 1,5-2 кг.

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: opmpc (27.01.2012)
Переглядів: 715 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: