Головна » Статті » Мої статті

Поняття про інтелект

Що таке інтелект?

Відносно стійка структура розумових здібностей індивіда.  По теорії Гаварда-Ганднера існує 7 видів інтелекту:

1.    Лінгвістичний

2.    Музичний

3.    Логіко-математичний

4.    Просторовий

5.    Тілесно-кінестетичний

6.    Особистісний

-         Інтроособистісний

-         Інтерособистісний

Інтроособистісний інтелект – здатність управляти своїми почуттями, розрізняти, аналізувати їх і використовувати цю інформацію в своїй діяльності.

Інтерособистісний інтелект – здатність помічати і розуміти потреби і наміри інших людей, управляти їхніми настроями, передбачати поводження в різних ситуаціях.

Тривалий час помилково вважалось, що головне  у розумовому розвитку дітей – передача їм якомога більшої кількості знань. Життя ж доводить, що розумна людина – це не скільки особа, яка багато знає, скільки той, хто вміє наявні знання застосовувати в складних, буденних життєвих ситуаціях. Адже уміння самостійно знаходити вихід у будь-якій ситуації повсякденного життя є найбільш цінним інтелектуальним вмінням людини.

Людина застосовує інтелект для обробки наявної інформації, наприклад, з метою побудови або вдосконалення розуміння, позиції, стратегії, методу, пояснення, рішення, плану чи цілі. Інтелект пов'язаний з іншими внутрішніми властивостями людини такими, як сприйняття, пам'ять, мова, уява, самосвідомість, самоконтроль, творчість, інтуїція, характер.

Діти  з високим рівнем інтелекту і креативності

Вони впевнені у своїх здібностях, мають адекватний рівень самооцінки, їм притаманні внутрішня свобода і високий самоконтроль. Якщо вимагає ситуація – ведуть себе по-дорослому. Виявляють інтерес до всього нового і незвичайного, характеризуються високою ініціативністю, але разом з тим успішно пристосовуються до вимог соціального оточення, зберігаючи внутрішню незалежність думок і дій.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: opmpc (23.09.2011)
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: