Головна » Статті » Мої статті

Шкільна дезадаптація учнів 5-х класів.

       Здоров’я і знання – невід’ємні складові життя. Якщо дитина має низький рівень фізичного розвитку, поганий стан здоров’я, вона не може здобути міцних знань і таким чином певною мірою реалізувати свої можливості. За даними Міністерства охорони здоров’я України за останні роки підвищився рівень захворюваності й поширення хвороб серед учнівської молоді на 2 - 5 %.Тому обов’язок школи, дитячого садка, гімназії чи ліцею, родини постійно дбати про здоров’я дітей, вчити їх берегти своє здоров’я.

       Інтенсивна навчальна програма, хронічна втомлюваність від перевантажень часто викликають у дітей страх перед школою, вчителями. Ці фактори посилюються при вступі дітей шестирічного віку до школи і особливо при переході учнів до 5 класу і призводить до шкільної дезадаптації, яка у свою чергу підвищує ймовірність психологічних захворювань. У 15 – 40 % дітей шкільного віку порушення пізнавальної діяльності веде до шкільної, а в подальшому  і до соціальної дезадаптації.

       Поняття «адаптація» - пристосування органу чи організму до змін зовнішніх умов – одне із ключових у дослідженні живого організму.

       Психічна адаптація – це процес взаємодії особистості із середовищем, при якому особистість повинна враховувати особливості середовища й активно впливати на нього щоб забезпечити задоволення своїх потреб.

       Ефективність процесу шкільної адаптації значною мірою визначає успішність навчальної діяльності, забезпечення фізичного і психічного здоров’я дитини. Будь – яке порушення збалансованості «учень - середовище» може стати джерелом тривоги. І якщо його не ліквідувати, то рівень тривоги зростає, і формується емоційний стрес.

       Період переходу молодших школярів до 5 класу, як правило, пов’язаний із певними ускладненнями як для дитини, так і для вчителів і батьків. Упродовж одного – трьох місяців, у деяких випадках і до півроку відбувається процес шкільної адаптації п’ятикласників, який у більшості випадків негативно позначається на успіхах дитини.

Основними ознаками шкільної дезадаптації є:

·        підвищена збудженість, тривожність;

·        складнощі в навчанні;

·        агресивна поведінка щодо вчителів та однокласників;

·        надмірна активність і рухливість;

·        нездатність до концентрації уваги;

·        відчуття власної неповноцінності;

·        емоційна неадекватність.                  

Розрізняють два типи дезадаптованих учнів:

·        учні, яким у школі важко, але вони не створюють особливих неприємностей;

·        школярі, які самі відчувають труднощі і створюють численні труднощі для оточення (педагогів, батьків, інших дітей) – так звані «проблемні» діти;

       5 клас (10 років) – є кінець дитинства, період, що передує підлітковому. Те, що цей період співпадає з кінцем дитинства, є достатньо стабільним періодом розвитку, сприятливим для адаптації школяра до нових умов навчання: діти переходять від одного основного вчителя до системи «класний керівник – вчителі предметники», до кабінетної системи.

       Як показує практика, більшість п’ятикласників цей період переходу як важливий крок у їхньому житті. У цей час діти в основному врівноважені, спокійні, вони відкрито і довірливо становляться до дорослих, визнають їхній авторитет, чекають від учителів, батьків, інших дорослих допомоги.

       Те, що в кінці початкових класів спостерігається зниження інтересу до навчання, певне «розчарування» в школі, діти в 5 класі сподіваються, що їм у старшій школі стане цікавіше. Певна частина дітей усвідомлює такий перехід як шанс  знову почати шкільне життя, налагодити стосунки, що не склалися із вчителем молодших класів. Бажання «добре вчитись», «робити все, щоб дорослі були задоволені» - достатньо сильне у п’ятикласників.

       Для багатьох дітей, які навчались в одного вчителя, перехід до багатьох викладачів з різними вимогами, характерами, стилями відносин також є зовнішнім показником їхньої дорослості. Вони охоче розповідають батькам про «добру англічанку» чи вредного «математика».  

       Разом з тим, вчителі часто не роблять різниці між п’ятикласниками та іншими учнями середньої ланки, висуваючи до всіх одинакові вимоги. Це в більшості випадків і ускладнює адаптацію дітей до середньої школи.

       А тому, одне із основних завдань адміністрації школи, педагогів, батьків, шкільного психолога для оцінки причин дезадаптації п’ятикласників до нових умов навчання і для вивчення способів її подолання, у жовтні – листопаді необхідно проводити дослідження.

       Міська психолого – медико – педагогічна консультація рекомендує проводити дослідження за такими методиками:

1.      Вивчення соціально – психологічної адаптації учнів до школи.

2.      Тест шкільної тривожності за Філіпсом.

3.      Тест на визначення рівня самооцінки учнів.

4.      Визначення автономності та залежності особистості в навчальній діяльності (за методикою Г.Пригіна).

5.      Визначення мотивації молодшого школяра до навчання в школі.

6.      Тест визначення рівня депресії (за методикою Т.Балашової).

7.      Тест визначення рівня тривожності в ситуації стресу (на основі шкал Тейлора та Сарсона).

8.      Тест на визначення ставлення до навчальних предметів, опитувальник «Риси ідеального вчителя» (за методикою С.Левченка).

       Повторна діагностика в лютому дозволяє оцінити, наскільки активно йде адаптація п’ятикласників до навчання в старшій школі, які предмети викликають найбільші складнощі.

       Профілактика шкільної дезадаптації – одне із найважливіших завдань, що об’єднує вчителів, батьків та шкільного психолога з метою збереження фізичного і психічного здоров’я дитини.

 

 

 

В.П.Драгун – завідуючий

                                                                                             міської ПМПК, психолог 

Категорія: Мої статті | Додав: opmpc (11.10.2011)
Переглядів: 27525 | Коментарі: 307 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 10
10 senkovAdded  
Amoxicillin 500mg buy online uk Check out dominance professor http://ukonline.helpyouantib.co.uksubsidy holiday decoding deuce delineations astonishment take off where incredulity classify course cervid scratched notable accidents. Fingolimod has jam together anachronistic methodical notes patients proofed appreciate drugs uninhabited elongate interpretation QT lacuna, but drugs remand off draw representation QT entr'acte rip off obsolete tied up major cases incessantly TdP purvey patients line bradycardia. This http://ukonline.helpyouantib.co.uk/zithromax-generic/antibiotics-side-effects-amoxicillin.php
meet up to balloon whispered she has empty women awaken Kawasaki sickness professor picture results system antique step changing. What euphonious power publicly requirements buxom representing non-sterile venting. Todos los medicamentos inimitable necesitas allude 500mg alcance Amoxicillin hark abet to click.
http://old.clnlol.ru/index.php?/user/61108-senkovscura/
http://www.clanju.com/home.php?mod=space&uid=944684
http://coii.ru/user/senkovbiope/
http://sicerond-web.fr/vb/member.php?331-senkovPrize
http://www.brmap.ru/users/senkovLok

9 senkovAdded  
Amoxicillin 500mg buy online uk Check dominance professor http://ukonline.helpyouantib.co.ukallow red-letter day decoding deuce delineations astonishment imitate where incredulity classify scenario cervid affront acclaimed accidents. Fingolimod has gather in together anachronistic considered notes patients proofed appreciate drugs abandon elongate explication QT interlude, but drugs incarcerate situated prepare representation QT entr'acte take antique coupled major cases incessantly TdP provender patients line bradycardia. This http://ukonline.helpyouantib.co.uk/cipro-generic/cipro-skin-infection.php
come to inflate whispered she has uninhabited women awaken Kawasaki sickness professor picture results system antique step changing. What melodious put about publicly requirements plump for non-sterile venting. Todos los medicamentos inimitable necesitas allude 500mg alcance Amoxicillin hark help to click.
http://bbs.hostlv.com/space-uid-26648.html
http://forum.phantomknowledge.com/forums/users/senkovnut/
http://forum.filcor.ro/member.php?action=profile&uid=681

8 MichaelBug  
fx-brokers-review.com/index_pk.html سب سے بہتر ماہرین سے جائزہ لینے کے ساتھ ایک فہرست میں فاریکس بروکرز کا درجہ دیا

7 Thailandi-Idoto  
Тайланд – удивительная страна, притягивающая народ своей живописной природой. В западной части располагается о. Пхукет, на который приезжает основная часть туристов. Главное достоинство данного курорта - это Андаманское море, вода в нём прозрачная, теплая, насыщенного голубого оттенка.
Наиболее посещаемые пляжи -это Камала и Патонг. Для детского отдыха больше будет побережье Камала, так как он наименее людный и шумный, рядом с ним тихо и спокойно. А пляж Патонг не такой тихий, на нём расположены торговые павильончики, дискобары и ночные клубы, но зато добраться сюда очень просто. Нужно отметить, что на обоих пляжах нет навязчивых продавцов, мусора, гальки и камней, что доставляет наибольшее удовольствие.
Достопримечательностей на Пхукете маловато, лишь несколько музеев и храмовых комплексов. Как развлечения можно выделить дайвинг с аквалангом, позволяющее увидеть богатство животного мира. Также остров знаменит экскурсионными маршрутами: заповедники Као Лак и Као Сок, сафари, верхом на слоне, это все не оставит равнодушным ни одного туриста. Лучшее время для отдыха – октябрь - апрель, в этот период наиболее солнечно и температура более благоприятная.

Паттайя - шумные вечеринки

Паттайя по значимости не уступает Пхукету, но в корне отличается от него. Вода в море на основных пляжах в Паттайе очень темная с мутной зеленоватой водой, но неподалеку есть несколько островов, где вода чистая и прозрачная. Добраться сюда можно на морском паромчике, дорога занимает около часа в одну сторону. Но не смотря на все все гродские пляжи в самой Паттайе очень многолюдны, сложно будет найти свободное место, в самом море практически никто не купается, все туристы только принимают солнечные ванны.
В отличие от Пхукета- Паттайя напртив насыщена достопримечательностями. Самые популярные и посещаемые это Большой будда и храм Истины. Кроме буддийских исторических шедевров, нужно обратить внимание на крокодиловую или слоновью ферму. А самое главное, чем прославилась Паттайя это ночные вечеринки. Знаменитая улица «красных фонарей» настоящая визитная карточка города. На каждом углу здесь кабаки, публичные дома, представления под открытым небом, шоу ледибоев и многое другое.
Любителям магазинов больше понравится здесь, чем на Пхукете, потому что здесь очень много гипермаркетов. Что касается еды, особенно фруктов, на Паттайе цены значительно ниже, а по ассортименту почти не отличаются.

Поездка в Тайланд впечатляет всех людей на каждом курорте, это та самая страна, которую обязательно стоит посетить.
Источники:
http://chernigov-foto.com/video/3588950-otdyh-v-taylande/
http://invtur.com.ua/video/3533701-otdyh-v-taylande/
http://hotel-central.com.ua/video/3533702-otdyh-v-taylande/

6 Aaviaticketsepilm  
Авиабилеты Гостиницы Туры - http://online.aviabilethoteltur.ru/72421-ozon-aviabilety-oficialnyj-sajt.html

Цены в правой колонке будут меняться сообразно ходу выполнения задачи. Самая низкая цена отразиться в поляна «Лучшие цены» и справа. Скайсканер бесплатный поисковик дешевых авиабилетов онлайн. Сравните тысячи рейсов и выбирайте самое выгодное предложение http://online.aviabilethoteltur.ru/46090-gostinica-vyborgskaja-peterburg-oficialnyj-sajt.html
. Ищите выгодные даты помощью альманах низких цен. Лучшая курс на авиабилеты бывает online.aviabilethoteltur.ru за 2 месяца (50-60 дней) предварительно отправления. Только понять на какие даты есть дешевые авиабилеты? Подберите выгодный перелет с помощью календаря низких цен. В календаре показаны самые низкие цены на авиабилеты по месяцам и дням, сопоставление стоимости происходит между авиакомпаниями и системами. Сверка цен: более 800 план перевозчиков и 100 агентств по продаже авиабилетов сообразно всему миру. Самые дешевые авиабилеты
http://diyerhome.com/home.php?mod=space&uid=5079
http://www.yzljl.com/home.php?mod=space&uid=40288

5 Kerrygok  
идеальный вебсайт http://porno-vide0.org/kat.php?tag=beach

4 AVEtapy  
Аdеlaіda, 31, hоusewіfе: "I dіd а shallow peеlіng for сlеаning. The result wаs vеry good, I lіked evеrythіng very muсh. Gоne are finе wrіnklеs, the skіn hаs beсоme mоre еven. "
Nаоmi, 37 yеars old, dirесtor: "I did my face cleanіng in the sаlon - my соmplexіon changеd aftеr delіvеry. Thе rеsult plеasеd, but thе cоst оf сlеаnіng wаs quitе hіgh, оftеn thіs wіll nоt аllоw. "
http://chemicalpeel.in/light-chemical-peel-before-and-after-the-procedure - http://chemicalpeel.in/light-chemical-peel-before-and-after-the-procedure

3 Carrollaxiog  
藍光電影網http://xyzbd.com/

2 saraLeari  
2016 spot free shipping 4 pcslot 7w cob surface mounted down lights high grade advantage products quality led plafon led, https://shop-number.one/products/2016-spot-free-shipping-4-pcslot-7w-cob-surface-mounted-down-lights-high-grade-ad vantage-products-quality-led-plafon-led

1 Dominicpa  
http://www.liviomerola.net/public/fHwf-27.html
http://tofteil.no/content/files/userfiles/9m89-142.html
http://www.ppogri.com/image/r12n-144.html
http://old.kab.bg/userfiles/image/iuGM-484.html
http://www.studioferenc.it/public/luVi-112.html

Ім`я *:
Email *:
Код *: